Avangard Dekorasyon

Ağır ve lüks bir görünüm oluşturmanızı sağlayan avangard dekorasyon stili oldukça etkileyici mekanlar yaratmanızı sağlayacaktır. Bunun için önemli olan ve dikkat çekici bir stil yaratan mobilyalarda birçok ürün vardır. Altın varaklar, el oymalı stiller ve pırlanta görünümlü vazolar tercih edilebilir.

Özellikle mor, kırmızı, siyah gibi renklerin kombin oluşturduğu altın sarısı stiller ön plana çıkmaktadır. Gösteriş ve lüksü ifade eden bu uygulamaları salonlardan yatak odalarına, antrelerden misafir odalarına kadar her yerde kullanabilirsiniz.

Ancak bu tarza sahip bir mekan yaratmak istediğinizde kesinlikle mekanınızın metrekaresi büyük olmalıdır. 

Geniş alanlarda ve kullanım alanı büyük olan yerlerde tercih edeceğiniz bu stil, ihtiyacınız olan birçok parçanın tek bir yerde toplanmasını sağlamaktadır. Bu yüzden her zaman güvenle tercih edebilirsiniz.

Kalıpları Yıkan Bir Stil

Aslında klasik tarzın modern yaklaşımı olan bu stil, her bir detayda kusursuz bir ahenkin ve lüksün olmasıdır. Süslü ve gösterişli alanlar yaratmanızı sağlayan ve klasiği her detayda ön plana çıkaran bu stil, klasik tarzın anahtarıdır. Kapitoneler ve taşlarla dikkat çeken bu uygulama, aynı ağırlıktaki mobilya aksesuarlarıyla tamamlanır. 

Avangard dekorasyon stili, yaşam alanlarına karakter katmaktadır. Bu yüzden gösterişli avizeler, şaşalı tasarımlara sahip olan mobilya aksesuarları ve diğer tamamlayıcı ürünlerle çok şık konseptler oluşturmanız mümkün olabilir.

Ülkemizde bu stil, klasiğin yeni bir stili olarak öne çıkıyor. Kapitoneli koltuklar ve farklı renklere sahip olan bu stilde petrol mavisi, zümrüt yeşili, bordo, kırmızı ve sarı gibi renkler dikkat çekmektir. Mobilya ve duvar dekorasyonunda da oldukça farklı stille ortaya çıkmıştır. 

Ofislerde Avangard Dekorasyon

Ofis yaşamında tercih edeceğiniz avangard dekorasyon stili son derece özel bir tarz olarak dikkat çekmektedir. Ağır ve klasik bir stilin öne çıktığı bu uygulamalarla en iyi dekorasyon uygulamalarından sonuç alabilirsiniz.

Ofis yaşamında tercih edeceğiniz lüks ve özel mobilyalarla ön plana çıkan birçok ürün dekor stilinize uygun hale gelecektir.

Ağır bir stili olduğu için dikkat çeken bu durum, pahalı mobilyaların kullanılmasıyla size biraz pahalıya mal olabilir. Bu yüzden başlangıç maliyetlerinizin yüksek olacağını bilmelisiniz.

Müstakil Evlerde Avangard Dekorasyon

Geniş metrekareli müstakil alanlarda iyi bir görünüm sunan stilde, duvar ve pencerelerin dekore edilmesi de son derece önemlidir. Bu yüzden hem duvarlar, hem alanın genişliği hem de tavanların yüksekliği bu tarza uyum sağlamalıdır.

Alçak tavanlı standart bir dairede bu tarz mobilyalar iyi görünmeyecektir. Bu yüzden büyük ve villa tarzı evlerde, yüksek metrekareli alanlarda kullanılması uygun olabilir.

Yalı tarzı mekanlarda kullanılan avangard dekorasyonun mobilyaları, el işçiliğiyle üretilen oldukça özel parçalardır. Her yerde bulunmaları da mümkün değildir. Bazı kişiler yurt dışından getirerek kullanabilmektedir.

Yatak Odalarında Avangard Dekorasyon

Yatak odalarında tercih edilen Avangard dekorasyon stili belirgin mobilyalar ve yatak başlarıyla dikkat çekmektedir. Bu yüzden ilk etapta kullanacağınız renkleri seçmeniz gerekecektir.

Oldukça etkileyici olan bu tarzın yatak odalarında güzel göründüğü bilinmektedir. Beğeni kazanan konseptler oluşturmak isterseniz kapitoneli ve taş detaylı tarzları kullanabilirsiniz.

Yatak odanızı son derece etkileyici bir halde kullanmanızı sağlayan bu mobilyalar, en pahalı mobilya çeşitleri arasındadır. Bu yüzden en az 10 bin TL’yi gözden çıkarmanız uygun olacaktır. Daha lüks seçenekler için bütçenizi de arttırmanız söz konusu olacaktır.

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum Yap