Bahçeli Evlerin Dezavantajları

Bahçeli evlerin dezavantajları son derece fazladır. Her ne kadar keyifli bahçe sohbetleri hayal etseniz de durum sandığınız kadar kolay olmayabilir. Bahçede iyi bir düzen ve dekorasyon yoksa bu alan size kabus gibi gelebilir.

Konut alırken dikkat edilmesi gerekenler konusunda bilgi almak için buradaki yazımızı okuyabilirsiniz. Özellikle kot farkı olan alanlardaki bahçeler gerçekten de olmasa daha iyi gibidir. Avantajları oldukça fazla olan bu evlerin dezavantajları da son derece fazladır. İşte bunları sizin için sıraladık!

Sinek Sorunu Yaşayabilirsiniz

Sinek sorunu yaşanabilen bahçelerde aynı zamanda birçok haşerenin de istilacı olması söz konusu olabilir. Karafatma, fare, solucan ve benzer sürüngenler eğer haşere kontrolü sağlamazsanız sıklıkla karşınıza çıkabilir. Birçok kişinin tercih ettiği düzenli ilaçlamaya rağmen haşerelerin kontrolsüz bir şekilde üremesi birçok soruna neden oluyor. Bahçeli evlerin dezavantajları eğer bahçece bitki yetişiyorsa kök yiyenler de olabilmektedir. Evinize de giren tavuk biti türündeki haşereler, evinizdeki bakliyatları da yok edebilir. 

Su Baskınları Görülebilir

Bahçeli evlerin bir diğer sıkıntısı da su baskınları yaşanma riskinin olmasıdır. Su baskınları bahçenin kapısından evinize girerek sıkıntı yaratabilir. Ayrıca nem ve rutubet de bu şekilde görülebilir. Su baskınlarından kurtulmak ve haşerenin üremesini engellemek ciddi masraflar gerektirebilir. Bu yüzden kötü hava şartlarından etkilenen bir yerdeyseniz bahçeniz size sorun çıkarabilir. 

Hırsız Girebilir

Müstakil bir girişli bahçeniz varsa ya da kapalı değilse hırsız girme riski de son derece yüksektir. Bu yüzden genelde güvenlik önlemlerini almayanların evini en azından birkaç kere hırsızlar ziyaret edebilir. Bu konuya dikkat etmeniz gerekebilir. 

Isınma Sorun Olabilir

Bahçedeki izolasyon yeterli değilse bu durum da size dezavantaj sağlayacaktır. Bu yüzden ısı yalıtımı ve bahçe kapısını iyi bir şekilde kontrol ederek, hava akımının engellenmesini sağlayabilirsiniz. 

Sokak Hayvanları İstila Edebilir

Evcil hayvanınız varsa kısmen iyi olabilen bahçe, çevredeki hayvanların da sık sık ziyaretçiniz olmasına neden olabilir. Bu yüzden bahçeli evlerin dezavantajları arasında bunu da ekleyebiliriz. Özellikle sokak hayvanlarının kendi hayvanınızla tartışması gibi risklerinin olması oldukça yüksektir. Bununla birlikte evcil hayvanınıza zarar vermek isteyen kişiler için açık bir hedef olabilir. 

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum Yap