Dijital Gayrimenkul Okuryazarlığı Hakkında Her Şey

Dijital gayrimenkul okuryazarlığı 1 Eylül’de zorunlu hale getirilecek Emlak Danışmanlığı Mesleki Yeterlilik belgesi sonrası en çok tercih edilen ikinci kariyer yıldızı oldu. Özellikle emlak sektöründe para kazanan kişilere hitap eden bu belgeler, kariyeri geliştirmeye yardımcı olurken, yapay zeka destekli analiz ve doğrulamalarla sektöre daha hakim olmayı sağlıyor. Büyük verilerin yönetilmesini sağlayan bu sistemler sayesinde güncel piyasa analizleri ve likiditasyon skorlarından haberdar olmak mümkün hale geliyor. 

Teknolojinin getirilerinden en iyi şekilde yararlanmayı sağlayacak olan bu sistem Gayrimenkul Borsası A.Ş. tarafından gerçekleştirilecektir. Ücretsiz online olarak gerçekleştirilen bu sistem sayesinde emlak danışmanları kariyerlerinde bir adım daha ilerlemiş olacaklar! Özellikle gayrimenkulleri değerlendirmek ve satış işlemlerini güvenle online olarak yapmak için yarar sağlayacak olan uygulamaya geçmek için birçok emlak şirketi sıraya girdi.

Uluslararası veri sistemine de ulaşım sağlayan bu adım sayesinde yurt dışından konut alıp satmak isteyenlere de çevrimiçi ulaşım imkanı bulunabilecek. Kişiye ve gruplara özel bu eğitimler sayesinde sektöre daha fazla hakim olmak mümkün olabilecek. 

Güvenli ve Bilinçli Ticaret

Parsel bazlı satış işlemlerinde daha güvenli ve hızlı ticaretin gerçekleşmesini sağlayan dijital gayrimenkul okuryazarlığı global fırsatlardan yararlanma şansı da sunacak. GOS yerel ağ platformlarıyla ulusal ve uluslararası emlak sektörüne hakim olmanızı sağlayan bu uygulamalar nitelikli iş gücüne erişim için de kullanılacak. Emlak yetki belgesi alımından sonra bu konudaki birikimlerini de müşterilerine sunmak isteyen gayrimenkul danışmanları kariyerlerini bu şekilde ilerletiyor. 

Gayrimenkul sektörünün düzensiz yapısını ortadan kaldıracak olan bu tür uygulamalar danışmanların daha profesyonel olarak hizmet vermesini sağlayacak ve daha geniş veri ağlarına ulaşabilecekler.

GABORAS Dijital Gayrimenkul Okuryazarlığı Eğitimleri

Gayrimenkul Borsası A.Ş. (GABORAS) ücretsiz olarak verdiği dijital gayrimenkul okuryazarlığı eğitimleri seviye seviye veriliyor. Mesleki açıdan kendinizi geliştirmenizi sağlayacak olan bu eğitimlerle gayrimenkul sektöründe uluslararası bir başarı elde etmeniz mümkün olabiliyor. Geniş bir veri ağına sahip olan Big data teknolojiyle ticareti daha geniş kitlelere yayma şansını sağlayan bu eğitimler, teknolojik alt yapının sağlamlaştırılması için çok pratik çözümler oluyor. 

Öyle ki blockchain şeklinde tercih edilen ödemeler, alıcı ve satıcı birbirini görmeden, güvenli olarak alışverişin tamamlanmasını sağlaması açısından oldukça önemli. Yasal mevzuatların bu teknolojiye uygun hale getirilmesinin ardından aidat ödeme ve kira toplama gibi işlemlerin de bu yöntemle çok patik hale geleceğini ön görmek zor değil. 

Arttırılmış Gerçeklik

Arttırılmış gerçeklik uygulamaları sayesinde çok kısa sürede emlakçıyla çevrimiçi görüşme sağlayabileceğiniz bu yöntem, daha hızlı gayrimenkul ticareti gerçekleştirmenizi sağlayacaktır. Özellikle Arap ülkelerindeki para çıkışlarında sorun yaşanması nedeniyle kripto para piyasasıyla bu sorunun aşılabileceğini tahmin eden uzmanlar, arttırılmış gerçeklikle ödeme süreçlerinin sonuna kadar ev alıp satmanın mümkün olacağı birçok alternatifi değerlendirmeye hazırlar. Gayrimenkul okuryazarlığı konusunda önümüzdeki günlerde daha çok gelişme duyacağımız kesin.

İnşaat Dijital Gayrimenkul Okuryazarlığı ve Kriptolar

Teknolojiye ayak uydurmanın temeli olan bu sistem yasal mevzuata uygun hale getirildikten sonra inşaat şirketlerine özel kripto paraların üretilmesi bile mümkün olabilir. Bu şekilde hem güvenli ödeme çıkışları sağlanır hem de kripto paralarının kullanılması daha yaygın hale gelebilir. Bir diğer avantaj ise bu sektörde mülk satışlarının tamamı yerine daha az bir kısmını satabilme imkanınızın olmasıdır. Özellikle önemli işlere imza atan ve nakit ihtiyacının bir kısmını kısmi satışlarla gerçekleştirmenizi sağlayan kripto para sistemleri GABORAS gibi şirketlerin adımlarıyla ortaya çıkmaya başladı. 

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum Yap