Dünyanın En Pahalı Evleri

Sarayları saymazsak dünyanın en pahalı evleri tatil köyü kıvamında arazilere sahip olmalarıyla dikkat çekiyor. Genelde Amerika’da bulunan bu evlerin genel özelliği, geniş bahçeleri, havuz ve özel mimarileri oluyor. Sizleri sabırsızlandırmadan en pahalı evlerin listesini paylaşıyoruz!

Antilla Mumbai

Mukesh Ambani,  Atlantik adasında 600 çalışana sahip olan eviyle dünyanın en zenginleri arasında yer alıyor. Evin bugünkü değerinin 1 milyar olduğu ifade edilirken, ismiyse adayla özdeşleşen Antilla oldu. 27 kata sahip olan yapının 6 katı, ünlü milyarderin otomobil koleksiyonu için tahsis edildi. 

Kaliforniya The One

500 Milyon Dolar değerinde olan Bel Air, 360 derecelik manzarasıyla dikkat çekiyor. 10 bin metrekarelik bir arazinin üzerindeki 20 odalı evi 6 yılda yaptıran emlak uzmanları, 510 metrelik ana suitin dahilinde 30 banyo ve oto galeri de bulunuyor. 5 yüzme havuzuna sahip olan bu yapı mimar Paul McClein tarafından tasarlandı. 36 kişilik bir sinema salonu, 6 şeritten oluşan bovling salonu ve gece kulübüyle birlikte en pahalı konutlar listesinin başında geliyor. 

24 Middle Gap Road

Lokasyon olarak dikkat çeken Hong Kong bölgesi, Victoria tepesine hakim olan bu yapının değerini arttırıyor. Deep Water Körfezi manzarasıyla 10 dakikalık uzaklığa sahip olan bu ev çok değerli olmasa da arazisi değerli. Bu yapıyı yıkarak yenisini yapacak olan yeni ev sahibinin çok daha değerli bir proje için başlangıç yapacağı tahmin ediliyor. Eve şu anki değeri 447 milyon Dolar. Dünyanın en pahalı evleri arasında bulunan 24 Middle Gap Road, hala popüler. 

Villa Les Cèdres, Saint-Jean-Cap-Ferrat

Nice ve Monako arasındaki Villa Les Cèdres, Saint-Jean-Cap-Ferrat Akdeniz manzarasıyla dikkat çekiyor. Belçika Kralı’nın sahibi olduğu bu mülk 1700 metrekarelik görkemli ana binasında 14 yatak odası barındırıyor. 15 bin nadir tropikal ürün yetişen özel bahçesi de yapının değerini arttırıyor. Ayrıca yapıda 30 at kapasitesine sahip olan bir at ahırı da bulunuyor. Değeri ise 413 milyon dolar oldu. 

Villa Leopolda 

750 Milyon Dolar değerindeki Villa Leopolda, Belçika kralı için 1902 yılında inşa edilmişti. 11 yatak odası ve 14 banyosu olan malikane birçok filmde de kullanıldı. Fransız Rivierası’nın en güzel yerinde olan bu yapı, 2008 yılında 750 milyon Dolar’a satılmıştı. 

Fair Field Malikanesi 

248 milyon dolarlık bir fiyata sahip olan ve 164 kişilik tiyatro sahnesiyle dikkat çeken muazzam yapı, basketbol ve golf sahası da içeriyor. 64 dönümlük arazinin içindeki yapıyı Ira Rennert inşa etti. 100 araçlık garajı bulunan ve çok sayıda odası olan Fair Field malikanesinin bugünkü fiyatı arttı. 

Hearst Malikanesi 

195 milyon dolar değerinde olan Hearst Malikanesi Godfather filmine sahne oluş ve ünlü at başı sahnesi burada çekilmişti. 1927 yılında inşa edilen ve 28 yatak odasına sahip olan yapıda 38 banyo bulunuyor. 50 bin metrekarelik bir alana sahip olan devasa yapının değeri her geçen gün artıyor. 

Balmoral Kalesi

140 milyon Dolar değerindeki İskoçya Balmoral Kalesi, kraliyet ailesinin ikameti olarak biliniyor. Kraliçe Victoria tarafından yeniden inşa edilen kale, 1853 yılında tamamlandı. Bahar aylarında midilli geyik ve sığırların bulunduğu sürüler kalenin çevresini güzelleştiriyor. Dünyanın en pahalı evleri arasında bulunan kale, kraliçenin mülklerinden biri olarak ziyaret edilebiliyor. 

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum Yap