Eviniz Yaza Hazır Mı?

Eviniz yaza hazır mı yoksa hala kış dekorasyonun etkisiyle mi yaşıyorsunuz? Birçok kişinin tercihi olan yazlık temizlik için biraz erken olsa da havaların ısınmasıyla bazı eşyalar yerini dolaplarda almaya başladı.

Birçok kişinin tercih ettiği dekorasyon stillerini kullanacağınız yazlık dönemlerde mekanları doğru bir şekilde hazır edebilirsiniz. Eski ve yeni birçok yöntemle dekorasyon sürecini doğru bir şekilde planlayabilirsiniz. Farklı dönemlerde tercih edeceğiniz halı ve yolluk gibi ürünlerden başlayarak birçok eşyayı kaldırabilirsiniz. 

Sıcak havaların başlamasıyla açılacak olan pencerelere güvenlik önlemleri almanız, eşyalarınızı iyi bir şekilde temizlemeniz oldukça uygun olacaktır. Detaylı ve özel bir temizlik süreci için öncelikle haşere temizliğiyle işe başlayabilirsiniz. 

Halı ve Koltuk Yıkama Mevsimi

Halı ve koltukların temizliğini sağlayan profesyonel temizlik şirketlerini çağırmanızın zamanı gelmiş olabilir. Halı ve koltuk yıkama yaptırarak, kışın etkisinden sıyrılmanız gerekecektir. Bu hizmeti yerinde yıkama hizmeti şeklinde alabilirsiniz. Peki sadece halılar ve koltuklarla iş bitecek mi? Hayır! Çünkü daha temizlemeniz gereken birçok yer olacaktır. 

Eğer yolluk ve yıkanabilir ürünler kullanıyorsanız kendiniz de yıkama işlemini yapabilirsiniz. Dip köşe temizliğe geçtiğinizde rahatlıkla birçok ürünü kullanmaya başlayabilirsiniz. Eviniz yaza hazır mı yoksa hala kış modunda mısınız? O zaman  biraz boya işlemi yapmaya ne dersiniz?

Boya Badana İşleri

Birçok boya badana işlemini gerçekleştirmek istediğinizde yeni mevsimin gelmesini bekleyebilirsiniz. Özellikle daha temiz bir ev istiyorsanız ilk adım olarak boya yapabilirsiniz. Farklı ve canlı renkler kullanarak değişik bir stil deneyebilirsiniz. Evi yenilemek ve ışıkları kontrol etmek için daha koyu renk denemeleri yapabilirsiniz. 

Korona günlerinde eğlenceli bir hafta sonu etkinliği olarak evinizi boyayabilirsiniz. Böylelikle hem kalori yakmış olursunuz hem de evinize farklı bir stil katarsınız. Ekonomik olarak evinizi yenilemek istediğinizde bu tür işleri yapabilirsiniz. Kendin yap uygulamalarla evinizdeki fazlalıkları atabilirsiniz. 

Eşya Yenileme

Gardırop temizliğinin ötesinde bir temizlik hizmeti için kullanmadığınız eşyaları kaldırabilirsiniz. Peluşlar, kadife kırlentler ve benzer birçok kışlık kumaşı ortadan kaldırın. Sonrasında daha hafif olan ürünleri çıkarın, halıları bir kenara atın! Eviniz yaza hazır mı sorusunun cevabını verirken aslından genel bir kontrol yapmanız gerekecektir. Bazı durumlarda dış dekorasyonun da yenilenmesi gerekebilir. Bu yüzden iyi düşünmenizde yarar var.

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum Yap