İstanbul’a Yakın Uygun Konut Alınacak Yerler

İstanbul’a yakın uygun konut aranmasının en belirgin sebeplerinden biri de şehrin kalabalığından çıkıp biraz daha sessiz ve sakin bir yerde olmayı arzu etmektir.

Özellikle şehirden sıkılan ve yorulan insanların hayalleri arasında olan uzaklara gitme ancak istediği zaman şehre geri dönme arayışı için bazı öneriler mevcut. Hafta sonu tatili için, emekliler ve evden çalışanlar için, iş saatleri avantajı olanlar için farklı tercihlere göre konutlar uygun. İstanbul sınırlarına yakın ilçelerden başlayarak deniz aşırı şehirleri de içine alan bir yelpaze söz konusudur.


Yakın Sınırlar


İstanbul’a yakın uygun konut bulunan en bilinen yer elbette Silivri tarafıdır. Silivri oldukça uygun bir yer olmakla belirgin özellikleri içerir. Emlak fiyatları da oldukça uygun fiyatlardadır.

100 m2 daire fiyat aralığı 185 bin- 450 bin arasında değişmektedir. Silivri’yi Şile takip eder. İstanbul’a yakınlığı son derece fazla olan Şile de fiyat endeksi yükselmesine rağmen uygun fiyatların bulunabileceği bir yerdir. 100 m2 daire fiyatları 200 bin – 500 bin arasında değişim gösterir.

Kilyos bölgesi ise başka bir yakın bölgedir. Yeni açılan havaalanı nedeniyle son yıllarda oldukça ön plana çıkan bölgede fiyatlar biraz daha artmış olsa da uygun olmaya devam ediyor. Yeni yollarla bölgeye ulaşım süresi oldukça kısaldığından son derece uygun bir bölge olarak görülmektedir.


Yakın Şehirler


İstanbul’a yakın uygun konut bulunan semtlerin dışında yakın şehirlerde oldukça uygum fiyatlar sunmaktadır. Bu şehirlerin en bilineni elbette feribot seferleriyle Yalova ve Çınarcık bölgeleridir. Özellikle hızlı feribot seferleri şehri hem sayfiye hem de İstanbul’a yakın bir alternatif olarak göstermektedir. 100 m2 daire fiyatları Çınarcık’ta 120 binden Yalova’da ise 150 bin seviyesinden başlamaktadır.

Ancak deprem riskinin yüksek olduğu bu yerde yeni yapılan konutları tercih etmeniz oldukça önemlidir. Deprem yönetmeliğine uygun olarak yapılan konutlarda güvenli bir yaşam için yeniden başlayabilirsiniz.

Hızla gelişen şehir özel dokusunu korumaya devam etmektedir. Bunun yanı sıra Kocaeli ve Kırklareli şehirleri de son derece güzel fırsatlar sunmaktadır. İhtiyacınıza cevap verecek yerler ve fırsatlar sizi bekliyor. Tercihlerinize göre hayatınızı yeniden gözden geçirmenizde yarar var.

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum Yap