Konut Kredisinde En Uygun Faiz Veren Bankalar 2020

Ev sahibi olmak isteyenler için çok önemli olan konut kredisinde uygun faiz veren bankalar pek çok kimsenin kolaylıkla ev sahibi olmasına olanak tanıyor. Özellikle son zamanlarda yapılan düzenlemeler ile birlikte kredi çekerek ev sahibi olmak daha kolay bir hale geliyor.

Uygun Faiz Veren Bankalar

2020 konut kredisi uygun faiz oranları ile ev sahibi olmak isteyenlerin ev sahibi olmak isteyenler için öncelikle kamu bankaları öne çıkıyor. Yakın zamanda açıklanan kredi paketine göre 1 yıl geri ödemesiz 15 yıl vadeli konut kredisi veriliyor. Bu kredinin en büyük avantajı 1 yıl geri ödeme alınmamasına karşılık, Ağustos itibariyle geri ödemesiz süresi kaldırıldı ve Ağustos ayı dahil olmak üzere kamu bankalarından kredi çekecekler 1 yıl geri ödemesiz imkânından yararlanamayacak. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıf Bankası yine de piyasadaki en uygun konut kredisini veriyorlar ve son güncellemelere göre bankaların verdikleri oran 0,87 olarak belirlendi. Aynı zamanda yakın zamana kadar 180 aya kadar vade verilirken, yeni düzenlemeler kapsamında en yüksek vade oranı da 120 aya çekildi.

Nasıl bir ev satın almalıyım? Bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

QNB Finansbank Konut Kredisi

Konut kredisi çekmek isteyenler için konut bedellerinin yüzde 80’ine kadar kredi kullanma imkânı sunan QNB Finansbank 180 aya kadar vade oranları sunuyor. Konut kredisinde kullanılacak vade süresine göre ise çeşitli faiz oranları uygulanıyor. Bu bakımdan 120 ay ile 180 ay arasında konut kredisi kullanmak isteyenler bankadan 1,18 oranında faizler ile kredi çekebiliyorlar. Bu bakımdan 100.000 TL’lik bir tutar temel alındığında;

  • 24 ay olarak kredi çekildiğinde 1,00 faiz oranı uygulanmakta,
  • 60 ay vadeli kredi çekildiğinde 0,99 faiz oranı uygulanmakta,
  • 120 – 180 vadeli kredi çekildiğinde ise 1,18 oran uygulanmaktadır.

Aynı zamanda bankanın vereceği konut kredisinden yararlanmak için oran üzerinden 0,5 tutarında kredi tahsis ücreti alınmakta, sigorta bedeli, ekspertiz ücreti ve ipotek tesis ücreti olarak da 177 TL alınmaktadır. Başvuru yapmak için ise satın alınacak konutun tapu fotokopisi, kimlik belgesi, güncel tarihli herhangi bir fatura ve maaş bordrosu gerekmektedir.

Denizbank

Uygun konut kredisi veren bankalar arasında öne çıkan Denizbank, 120 aya varan vade süreleri ve 1,09 faiz oranları ile birlikte konut kredisi kullanımı sunuyor. Ancak vade oranına göre faiz oranları da değişiklik gösterebiliyor. Bankadan konut kredisi çekerken kredi tahsis ücreti ve ekspertiz ücreti de talep edilmektedir.

Ayrıca konutu hızlı satmak isteyenlere 5 öneri bilgilerine de bakabilirsiniz.

Garanti Bankası

Müşterilerine özel olarak sunduğu fırsatlar dahilinde Garanti Bankası 240 ay gibi çok uzun süreli konut kredisi vermektedir. İstenilen konut kredisinde belirlenecek vade seçeneklerine göre değişen faiz oranları da bulunmaktadır. Bu bakımdan 120 ay vade üzerinden kredi hesaplanacaksa faiz oranı 0,84 olmakta, 120 ayı geçen kredilerde ise 1,20 oran kullanılmaktadır. 24 ay 0,84, 60 ay 0,95, 120 ay ve üstü 1,20 faiz oranları bulunmaktadır. Ayrıca banka kredi tahsis ücreti ve ekspertiz ücretini de tahsil etmektedir. Başvuru yapabilmek için ise alınacak konuta ilişkin kat mülkiyeti tapusunun ya da kat irtifakı tapusunun fotokopisi, yapı kullanım izin belgesi ya da inşaat ruhsatının fotokopisi, nüfus cüzdanı fotokopisi ve gelir belgesi ya da maaş bordrosu gerekmektedir.

Türkiye Ekonomi Bankası

TEB’in sunduğu 120 aya varan vade süreleri ile uygun faizli konut kredisi çekebilirsiniz. Faiz oranlarının 0,97 olarak belirlendiği banka vade sürelerine göre faiz oranlarında değişikliğe gidebilmektedir. Aynı zamanda kredi tahsis ücreti, ekspertiz ücreti de yine çekilecek tutar üzerinden düşmektedir.

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum Yap