Küçük Ev Dekorasyonu Hakkında Her Şey

Küçük ev dekorasyonu belki sizin için pek uygun bir seçim olmayacak gibi görünen 1+1 evleri yaşa alanına dönüştürerek beğeni kazanabilir. Özellikle çoklu apartman düzenlerinde daha fazla daire sayısı çıkarmak için yapılan küçük daireler çocuklu aileler için pek de uygun olmuyor. Ancak yeni evli çiftler ve çocuksuz aileler için son derece ideal bir hale geliyor. 

Yaşam kalitenizi olumlu yönde etkileyecek olan ev dekorasyonunda doğru kararları vermek için modüler dekorasyon uygulamalarıyla ferah ve kullanışlı bir eve sahip olabilirsiniz. Kendi evinizde oturacaksınız dekorasyon için gömme raf ve dolap sistemleri, özel bölmeler de ekleyerek alternatiflerinizi geliştirebilirsiniz. 

Ne kadar az eşya o kadar ferah ev algısını iyi bir şekilde hissediyorsanız zaten işiniz kolaylaşacaktır. Doğru parçaları bulduğunuzda ise çok uygun fiyatlarla evinizi oturuma hazır hale getirebilirsiniz. 

Evim Çok Küçük Sığamıyorum?

Evim çok küçük sığamıyorum dediğinizi duyuyor gibiyiz. Bu yüzden önce sakin olun. Çünkü eviniz ne kadar büyük olsa da size küçük geleceğini biliyoruz. Dekorasyon uygulamanız başarısız olursa evinizde de rahat hissetmezsiniz. Bu yüzden doğru eşyaları seçerek kararınızı verebilir, daha az eşyayla daha fazla ihtiyacınızın karşılandığını görebilirsiniz. 

Doğru eşyalar, kullanmayacağınız ürünleri kaldırmanız ve minimal konseptteki ürünlerle yaşam alanlarınızı daha zengin hale getirmek için uğraşmanız oldukça önemlidir. Mesela özel tasarım dolap ve raf sistemleri büyük oranda kurtarıcınız olacaktır. Çünkü bu alanda yararlanacağınız birçok konu için detaylı bilgi edinmeniz mümkün olacaktır. Bir iç mimarlık firmasıyla çalışarak size özel bir iç dekorasyon sisteminden destek alabilirsiniz. 

Nasıl Eşya Seçmeli?

Eşya seçimini tamamen evinizle ilgilidir. Küçük ev dekorasyonu için öncelikli tercih olarak siz de köşe koltukları seçebilirsiniz. Eğer yeriniz varsa tekli bir berjer koltukla tamamlayabilirsiniz. Yemek masası yeriniz yoksa fonksiyonel olarak kullanacağınız açılır kapanır masa ve sandalyeler kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra sehpa ve set tarzı oturum alanlarıyla bar tipi oturum düzenleri yaratabilirsiniz. 

Kaliteli ve özel bir ürün grubu olarak tercih edeceğiniz mobilyalarınız uzun yıllar sorunsuz olarak kullanılacaktır. Özel olarak sipariş edeceğiniz ve evin ölçülerine uygun yaptırabileceğiniz raf ve kitaplık sistemleri de maksimum yer kazanımı açısından önemlidir. 

Küçük Yatak Odası Dekorasyonu

Küçük yatak odası dekorasyonu için de sipariş üzerine üretilen gardırop sistemleri ve raflar kullanılabilir. Bunlar hem eşya bulmanızı kolaylaştırır hem de yatak odanızı daha ferah bir şekilde dekore etmenizi sağlar. Yatak satın alırken oldukça önemli olan ölçüleri de odanızın büyüklüğüne uygun olarak alabilirsiniz. 

King size bir yatak odanızı boğabilirken 150×150 cm ölçülerinde olan bir yatak küçük ev dekorasyonu için ideal bir alan oluşturmanıza yardımcı olur. Eşya seçiminde doğru ürünleri bulmak istediğinizde öncelikli olarak yaşam alanlarınızı belirleyin, sonrasında da kullanabileceğiniz eşyaları ortaya çıkarın. Birçok kişi kullanmadığı gereksiz ürünlerle dolu evlerde boğulur. 

Banyo ve Mutfaklar

Sadelik ve özen isteyen banyo ve mutfaklar için de aynı şeyler geçerli. Minimal konseptte oluşturacağınız bu alanlarda ne kadar az aksesuar olursa o kadar başarılı sonuç alabilirsiniz. Gereksiz kap kacak ve benzer ürün çeşitleriyle dolu bir alan hem rahat etmenizi engelleyecek hem de gereksiz bir masraf yapılmasına neden olacaktır. Bu yüzden banyo ve mutfak dekorasyonunda tercih edeceğiniz çok sayıda ürün lüzumsuz bir masraf ve kalabalığa neden olabilir. 

Yorumlar

Yorum Yap