Kütahya Kıbrıs Caddesi Satılık Daireler

Kütahya’nın en hızlı gelişen bölgelerinden biri olan Kıbrıs Caddesi, daire yatırımcılarının da yeni gözdesi. Bölgede hızla artan konut ve iş yeri fiyatları, bölgenin konum olarak hastaneye, sağlık ocağına ve okullara yakın olması; yatırımcıları burada yatırım yapmaya çeken ayrıntılardan sadece birkaçı. Bu yazıda Kütahya Kıbrıs Caddesi satılık daireler, konut projeleri ve daire fiyatları başlıca konularımız olacak. Ayrıca ev alırken dikkat etmeniz gerekenleri  tek tek sıralayacağız.

Kütahya Kıbrıs Caddesi Satılık Daireler ve Satılık Apartlar

Yatırım cenneti Kütahya tarihinin en büyük değişimlerinden birine şahit oluyor. Kentsel dönüşümün her geçen gün hız kazandığı şehir, yatırımcılar için cazibesini daha da artırıyor. Kütahya’nın tam kalbinde yer alan Kıbrıs Caddesi de değerini kat kat artıran bölgelerin başında geliyor. Hem öğrenciler için, hem de aileler için oldukça uygun bir konumda bulunan bölge, konumu sebebiyle de tercih sebebi oluyor.

Kıbrıs Caddesi’nde daire / apart satın almak mantıklı mı?

Evet! Bu bölge her geçen gün değer kazanan bir bölge. Doğru firmadan doğru daireyi aldığınızda, satın aldığınız konutun her geçen gün değer kazandığını göreceksiniz. Eğer yatırım amaçlı apart satın alıp kiraya vermeyi düşünüyorsanız, bu bölgede kiraların bir hayli yüksek olduğunu ve dairelerin hiç boş kalmadığını da belirtmemiz gerek.

Daire fiyatları nasıl?

Kıbrıs Caddesi’nde daire fiyatlarıdairenin büyüklüğüne, konumuna ve özelliklerine göre değişiklik gösteriyor.

  • Kütahya Kıbrıs Caddesi 4+1 Daire Fiyatları 300.000 TL ile 350.000 TL arasında değişkenlik gösteriyor.
  • Kütahya Kıbrıs Caddesi 3+1 Daire Fiyatları 230.000 TL ile 280.000 TL arasında değişkenlik gösteriyor.
  • Kütahya Kıbrıs Caddesi 2+1 Daire Fiyatları 175.000 TL ile 230.000 TL arasında değişkenlik gösteriyor.
  • Kütahya Kıbrıs Caddesi 1+1 Daire Fiyatları 110.000 TL ile 140.000 TL arasında değişkenlik gösteriyor.

Kıbrıs Caddesi Konut Projeleri ve Satılık Daireler

Size en uygun daireyi / apartı bulmak için hemen buraya tıklayın ve bizimle irtibata geçin.

Daire Satın Alırken Nelere Dikkat Etmem Gerekiyor?

Binanın sağlamlığına dikkat edin

Uzman bir inşaat mühendisine danışarak binanın sağlam olup olmadığını inceletin. Binanın betonarme deprem perdeleriyle depreme karşı hazırlıklı olması dikkat etmeniz gerekenlerin başında geliyor. Ayrıca beton kalitesi, kiriş sürekliliği, kısa kolon probleminin var olup olmaması, güçlü kolon zayıf kiriş hesabı ve binanın birinci periyodu mutlaka gözden geçirilmesi gerekenlerden.

Yeni bina tercih edin

Ülkemizde betonarme yapılar için deprem yönetmeliği 2007 yılında ve 2018 yılında değişti. En yeni yönetmeliğe tabi olan binalar doğal olarak eski yönetmeliğe tabi olan binalardan daha sağlam olurlar. Bu nedenle tercih ederken her zaman sıfır bina tercih etmelisiniz. Ama eğer sıfır bina almayacaksanız, en azından 2007 yılından önce inşa edilmeye başlanmış binalardan daire satın almamaya özen göstermelisiniz.

Dairenin konumuna dikkat edin

Kütahya kış memleketi. Bu nedenle aldığınız dairenin en büyük problemlerinden biri de ısınma giderleri olacak. Alacağınız daireyi seçerken mümkün mertebe ara katlardan seçerseniz, ısınma giderleriniz bir hayli azalacaktır. Zemin katlar, bodrum katlar, dükkan üstü katlar ve çatı katları; ısınmak için ara katlardan çok daha fazla fatura öderler. Zaten emlak sitelerinde “Kütahya Satılık Daireler” diye arama yaptırırsanız, en az satılan dairelerin bunlar olduğunu anlarsınız.
Ayrıca alacağınız dairenin hangi yöne baktığı da büyük önem arz ediyor. Güney, doğu ve batı yönleri; öncelikli tercihiniz olmalı.

Binanın yalıtımına dikkat edin

Binanın ısı yalıtımı önemli. Ancak çok daha önemli bir şey var ki o da su yalıtımı. Çatılarda, teraslarda ve bodrum katta sık yaşanan bir durum olan su yalıtımı problemi, daire satın alırken mutlaka dikkat etmeniz gereken durumlardan biri. Peki ama yalıtımın iyi olup olmadığını nasıl anlayacaksınız?
Bunu anlamanın en iyi yolu binanın bodrumunu gezmektir. Eğer binanın bodrumunda su varsa veya duvarlarda su izi varsa, o binada su yalıtımının iyi olmadığını söyleyebiliriz.

İşçiliklere ve malzeme kalitesine dikkat edin

Alacağınız evde yıllarınız geçecek. Duvarlara veya tavanlara her baktığınızda yamuk yumuk ve özensiz yüzeylerle karşılaşmak istemezsiniz. Bu nedenle işçilik kalitesi çok önemli. Satın alacağınız daireyi gezerken laminant parkelerin süpürgeliklerine bakın. Laminant parkelerin süpürgelikleri ile duvar arasındaki kesişim noktası alçı işçiliğinin kalitesinin düzgün olup olmadığını anlamanızı sağlayacak. Yine aynı şekilde diğer işçilikleri de gözden geçirmelisiniz.
Malzeme kalitesinin düzgün olup olmadığını anlamak içinse şu sözü aklınıza getirmelisiniz: “Ekmeği ekmekçiden al, beş kuruş fazlaya al.” Yani eğer markalı malzeme kullanılırsa zaten siz o markaları bileceğinizden malzemelerin kaliteli olduğunu bir bakışta anlayacaksınız. Ayrıca tüm ürünlerin ne süreyle garanti kapsamında olduğunu sorgulamalısınız.

Sözleşme yapın

Söz uçar, yazı kalır. Daireyi ne şartlarda teslim aldığınızı, ödeme planınızı, dairedeki malzemelerin özelliklerini ve firmanın ne kadar süre ile garanti verdiğini sözleşme ile yazı altına alın. Ve tüm sözleşmelere cezai yaptırım maddesi koyun.

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum Yap