Kütahya Türkiye’nin en hızlı gelişen şehirlerinden biri. Bu nedenle daire yatırımcılarının da yeni gözdesi. Şehirde hızla artan konut ve iş yeri fiyatları, şehrin konum olarak metropol şehirlere ve kıyı şehirlerine yakın olması; yatırımcıları burada yatırım yapmaya çeken ayrıntılardan sadece birkaçı. Bu yazıda Kütahya satılık daireler, Kütahya konut projeleri ve daire fiyatları başlıca konularımız olacak. Ayrıca ev alırken dikkat etmeniz gerekenleri  tek tek sıralayacağız.

Kütahya Satılık Daireler ve Satılık Apartlar

Yatırım cenneti Kütahya, tarihinin en büyük değişimlerinden birine şahit oluyor. Kentsel dönüşümün her geçen gün hız kazandığı şehir, yatırımcılar için cazibesini daha da artırıyor.. Hem öğrenciler için, hem beyaz yakalılar için hem de aileler için oldukça uygun bir şehir bulunan Kütahya, termal kaplıcaları sebebiyle de yabancı vatandaşların tercih sebebi oluyor.
Kütahya Satılık Daireler

Kütahya’da daire / dükkan satın almak mantıklı mı?

Evet! Kütahya her geçen gün değer kazanan bir şehir. Doğru firmadan, doğru gayrimenkulu aldığınızda, satın aldığınız gayrimenkulun her geçen gün değer kazandığını göreceksiniz. Eğer yatırım amaçlı daire satın alıp kiraya vermeyi düşünüyorsanız, Kütahya’da kiraların bir hayli yüksek olduğunu ve dairelerin hiç boş kalmadığını da belirtmemiz gerek.

Daire fiyatları nasıl?

Kütahya daire fiyatlarıdairenin büyüklüğüne, semtine, konumuna ve özelliklerine göre değişiklik gösteriyor. Sporkent, Zafertepe bölgelerinde 4+1 daireyi 350.000 TL’ye almak mümkünken, Laleli Cami civarındaki satılık dairelere baktığımızda bu rakamın çok daha yüksek olduğunu görüyoruz.

Kütahya Konut Projeleri ve Satılık Daireler

Size en uygun daireyi / dükkanı bulmak için hemen buraya tıklayın ve bizimle irtibata geçin.

Daire Satın Alırken Nelere Dikkat Etmem Gerekiyor?

Binanın sağlamlığına dikkat edin

Uzman bir inşaat mühendisine danışarak binanın sağlam olup olmadığını inceletin. Binanın betonarme deprem perdeleriyle depreme karşı hazırlıklı olması dikkat etmeniz gerekenlerin başında geliyor. Ayrıca beton kalitesi, kiriş sürekliliği, kısa kolon probleminin var olup olmaması, güçlü kolon zayıf kiriş hesabı ve binanın birinci periyodu mutlaka gözden geçirilmesi gerekenlerden.
Daire Satın Alırken Nelere Dikkat Etmem Gerekiyor?

Yeni bina tercih edin

Ülkemizde betonarme yapılar için deprem yönetmeliği 2007 yılında ve 2018 yılında değişti. En yeni yönetmeliğe tabi olan binalar doğal olarak eski yönetmeliğe tabi olan binalardan daha sağlam olurlar. Bu nedenle tercih ederken her zaman sıfır bina tercih etmelisiniz. Ama eğer sıfır bina almayacaksanız, en azından 2007 yılından önce inşa edilmeye başlanmış binalardan daire satın almamaya özen göstermelisiniz.

Dairenin konumuna dikkat edin

Kütahya kış memleketi. Bu nedenle aldığınız dairenin en büyük problemlerinden biri de ısınma giderleri olacak. Alacağınız daireyi seçerken mümkün mertebe ara katlardan seçerseniz, ısınma giderleriniz bir hayli azalacaktır. Zemin katlar, bodrum katlar, dükkan üstü katlar ve çatı katları; ısınmak için ara katlardan çok daha fazla fatura öderler.
 
Ayrıca alacağınız dairenin hangi yöne baktığı da büyük önem arz ediyor. Güney, doğu ve batı yönleri; öncelikli tercihiniz olmalı.

Binanın yalıtımına dikkat edin

Binanın ısı yalıtımı önemli. Ancak çok daha önemli bir şey var ki o da su yalıtımı. Çatılarda, teraslarda ve bodrum katta sık yaşanan bir durum olan su yalıtımı problemi, daire satın alırken mutlaka dikkat etmeniz gereken durumlardan biri. Peki ama yalıtımın iyi olup olmadığını nasıl anlayacaksınız?
 
Bunu anlamanın en iyi yolu binanın bodrumunu gezmektir. Eğer binanın bodrumunda su varsa veya duvarlarda su izi varsa, o binada su yalıtımının iyi olmadığını söyleyebiliriz.

İşçiliklere ve malzeme kalitesine dikkat edin

Alacağınız evde yıllarınız geçecek. Duvarlara veya tavanlara her baktığınızda yamuk yumuk ve özensiz yüzeylerle karşılaşmak istemezsiniz. Bu nedenle işçilik kalitesi çok önemli. Satın alacağınız daireyi gezerken laminant parkelerin süpürgeliklerine bakın. Laminant parkelerin süpürgelikleri ile duvar arasındaki kesişim noktası alçı işçiliğinin kalitesinin düzgün olup olmadığını anlamanızı sağlayacak. Yine aynı şekilde diğer işçilikleri de gözden geçirmelisiniz.
 
Malzeme kalitesinin düzgün olup olmadığını anlamak içinse şu sözü aklınıza getirmelisiniz: “Ekmeği ekmekçiden al, beş kuruş fazlaya al.” Yani eğer markalı malzeme kullanılırsa zaten siz o markaları bileceğinizden malzemelerin kaliteli olduğunu bir bakışta anlayacaksınız. Ayrıca tüm ürünlerin ne süreyle garanti kapsamında olduğunu sorgulamalısınız.

Sözleşme yapın

Söz uçar, yazı kalır. Daireyi ne şartlarda teslim aldığınızı, ödeme planınızı, dairedeki malzemelerin özelliklerini ve firmanın ne kadar süre ile garanti verdiğini sözleşme ile yazı altına alın. Ve tüm sözleşmelere cezai yaptırım maddesi koyun.

Kütahya’nın En İyi İnşaat Firmaları

  • ZA YAPI İnşaat

Kütahya inşaat sektörünün lider firması halinde olan ZA YAPI İnşaat; yaptığı kaliteli işlerle kendini ön plana çıkarmayı başarıyor. Kaliteden ve sağlamlıktan ödün vermeyen bir inşaat firması olan ZA YAPI, resmi kurumlardan da defalarca ödül almış bir firma. ZA Yapı İnşaat satılık daireler, Kütahya halkının da google’da en çok arattığı anahtar kelime grubu.

  • KO-ZA Yapı İnşaat

KO-ZA Yapı firması da sektörün lider firmalarından. Ürettiği estetik projelerle kendini ön plana çıkaran firmanın satışa çıkardığı mülkler halktan da yoğun bir talep görüyor. Daha temel aşamasında pek çok projesinin satışını tamamen bitiren firmayla ilgili olarak KOZA inşaat satılık daireler; google’da en çok aratılan anahtar kelime gruplarından.

Kütahya halkının Google’da arattığı öne çıkan diğer firmalar hangileri?

Kütahya Kasapoğlu inşaat satılık daireler, Efe inşaat satılık daireler, Buğlem emlak satılık daireler ve Atlas emlak satılık daireler, google’da en çok aratılan aramaların başında geliyor. Bu firmalar da inşaat ve emlak sektöründe Kütahya’nın önde gelen firmalarından.

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum Yap