Ülkemizin adeta yeniden keşfedilen illerinden biri olan Kütahyada konut yatırımının avantajları son zamanlarda çokça konuşulan konu olmuştur.
Kütahya’da Konut Yatırımının Beş Avantajı
Ülkemizde inşaat sektörünün bütün yurdu kapsayacak kadar gelişmesi sonucu Kütahyada konut yatırımı fikri, diğer illerle birlikte, sık sık gündeme geliyor. Sektörün etkilendiği diğer iş kollarının içinde olan turizmin bölgede termal kaynaklar sayesinde gelişmesi ve beş yıldızlı otel seviyesindeki yatırımların hızla çoğalması bu yatırım fikrini kuvvetle destekliyor.  Şüphesiz Kütahyanın kendine ait diğer özellikleri bu süreci hızlandırdı. Gayrimenkul alarak yatırım yapmayı düşünenler için ülkemizin bu bölümünün ve özellikle Kütahyanın bir anda neden gözde şehir haline geldiğini örneklerle açıklamak mümkün. Bugünün koşullarında Kütahyada konut yatırımı konusunun başta gelen beş avantajı şöyle listelenebilir:

Kütahya Termal Turizm Merkezi Olma Yolundadır

Sıralamada termal turizminin getirdiği olanaklarla şehrin tanınmaya başlaması önde gelmektedir. Termal turizm ülkemizde sağlık turizmi kapsamında ele alınan bir sektördür ve İç Batı Ege bölgesinde yoğunlaşmaktadır. Kütahya bu yörede konumlanmış bir il merkezi olduğu için şanslıdır. Özellikle Yoncalı ve çevresinde hizmet vermeye başlayan bu tesislerin bazıları Avrupa standartlarında olan kaliteli kaplıca merkezleridir.

Kütahya Ulaşımı Kolay, Havası Temiz ve Modern Bir Şehirdir

Turizm sektörünün ihtiyaç duyduğu geri plan özellikleri Kütahyada zaten vardı. Bu geri plan özellikleri Kütahyada konut yatırımı fikrini tamamen destekliyor.  Şehir zaten eskiden beri ülkemizin karayolu ulaşımı içinde, kavşak noktasındaydı. Kuzeyden güneye veya güneyden kuzeye giden bütün araçların yolu Kütahyadan geçerdi. Bölgesel bir havaalanı olarak hizmete açılan Kütahya Zafer Havaalanı 2019 yılında da beklenen yolcu kapasitesine henüz ulaşamadı ama yöredeki kalkınmanın hızlanmasıyla birlikte artacak bu kapasiteye hazır bir alt yapı yatırımı olarak bekliyor ki bu şans çoğu ilde henüz yok. Kütahya aynı zamanda hava kirliliği, trafik keşmekeşi ve artan suç oranı gibi büyük şehir dertlerinden uzakta  kalıyor. Buna karşın doğal gaz gibi yaşamı kolaylaştıran unsurlar şehirde mevcut. Kütahyanın modern yaşamına hastaneler, devlet üniversitesi ve şehirde öğrencilerin artmasıyla canlanan sosyal hayat da katkıda bulunuyor.

Kütahya ve Çevresi Kültür Turizminin Uğrak Noktalarından Biridir

Her ne kadar yıldızlı termal tesisler ile birlikte parlamaya başlamış olsa bile Kütahya ve çevresi eskiden beri ülkemizdeki kültür turizmi olgusunun temel noktalarından birisidir. Sakarya Meydan Muharebesinin yaşandığı bu toprakların tarihi çok daha öncelere, Firgler dönemine kadar iner. Kütahya zaten Frig Vadisi turlarının içinde yer alan bir şehirdir. Kütahyanın Çavdarhisar ilçesi yakınlarında olan Aizonoi tarih severlerce gayet iyi bilinir, dünyanın ilk borsasının bu antik şehirde kurulduğu bilinmektedir. Ve ayrıca Kütahya yüzyıllardan beri bilinen çinileriyle ve Çini Müzesi ile de kültür turizminin bilinen merkezidir. Hem kültür turizmi hem de termal turizm şehrin popülerliğini arttırmaktadır. Bu da Kütahyada konut yatırımı yapmayı düşünenler için uygun ortamı yaratmaktadır.

Yaşam Maliyetlerinin Ucuzluğu

Kütahya kendinden daha gelişmiş büyük il merkezlerine yakındır, kendisi de gelişmiş modern bir şehir görünümündedir, buna karşın metropollerin yüksek fiyatlarına günlük hayat içinde henüz rastlanmaz. Bu henüz faktörü önemlidir ve ev almak isteyenlere zamanlamanın önemini işaret eder. Bugün için Kütahyada 100 metrekarelik güzel bir ev en 250 bin liradan başlayan fiyatlarls alınabilir. 15 yılda da yatırımınız size geri döner.  Bu makaleyi mutlaka okumalısınız: Türkiye’de konut yatırımı için Kütahya neden uygundur?

Gayrimenkul Yatırımı Kütahyada Yüksek Kar Getirisi Sağlayacaktır

Bahsedilen bütün bu hususlar bir araya toplandığında Kütahyada yapılacak yatırımın kısa sürede yüksek kar sağlayacağı gerçeği ortaya çıkar. Bu günler Kütahyada konut yatırımı yapmanın yeri ve zamanıdır. Kütahya satılık dairelerle ilgili bilgi almak için benimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum Yap