Kütahya’da Satılık İşyeri Fiyatları

Emlak piyasası içinde her zaman hareketli olan satılık dükkanlar Kütahya ilinde de değişik fiyatlardan bulunabilir.
Son zamanların yatırım amaçlı öne çıkan iller sıralamasında başta gelen Kütahya satılık dükkan aramalarında da başı çekiyor. Düşünülen işyerinin şehirdeki konumuna göre değişen fiyatlar için en başta ülkemizin diğer büyük şehirlerine oranla çok daha hesaplı olduğu söylenebilir. İlgili emlak siteleri içindeki satılık işyeri ilanlarının akaryakıt istasyonu, atölye, büfe, büro ve ofis, kafe ve bar, depo ve antrepo, dükkan ve mağaza, imalathane, iş hanı katı gibi mekansal açıdan sınıflandığı da görülmektedir. Eğer Kütahyada bir dükkan alıp ticarete atılmayı veya dükkana yatırım amaçlı sahip olmayı düşünüyorsanız fazla tereddütte kalınmaması tavsiye edilenler içindedir. Çünkü Kütahya son dönemde yıldızı parlayan iller içindedir. Şehirde özellikle termal turizme dayalı gelişim potansiyeli artık fark edilmiştir.

Dükkan Fiyatları ve Kütahya 

Listelenen ilanlar içinde yer alan satılık dükkanların veya her çeşitten işyerinin fiyatları öncelikle merkeze olan durumuna ve yerine göre belirleniyor. Örneğin merkezde 84 metrekarelik bir depo 131 bin liralık bedelle satışa çıkmışken sanayi gibi özel bir üretim noktasında yer alan 50 metrekarelik bir dükkanın 200 bin lira olduğu görülüyor. Kütahyada satılık dükkan fiyatları konusunda etkili olan diğer hususlar ise binanın yaşı, krediye uygunluk durumu, oda sayısı, ısıtma şekli, takas imkanı gibi unsurlardan oluşuyor. Fakat bütün bu etkileyici hususları, ifade edilen rakamları ve ülkenin genel ekonomik durumunu bir arada düşündüğünüzde Kütahyada bir dükkan sahibi olmanın metropol vasfı taşıyan büyük şehirlere oranla çok daha kolay olduğunu göreceksiniz. Örnek verilen rakamlarla Kütahya ile gelişmişlik düzeyi aynı olan başka bir şehirde mülk sahibi olmak fazla ihtimal dahilinde değildir. Bunun nedenini Kütahya daha işin başındadır diyerek açıklıyoruz. Şehir keşfedildikçe fiyatlar da kuşkusuz yükselecektir. (Şehrin keşfedileceğinden  emlak piyasasını bilenler emindir.)

Kütahyada Satılık Dükkanların Farklı Örnekleri

Konuma göre değişen fiyatlara bir başka örneği bulvar üzerinde satışa çıkan 120 metrekarelik, içinde asma katı da olan bir mağaza üzerinden verebiliriz. 25 yıllık bir binanın girişinde yer almasına rağmen sözü edilen mağazanın bedeli 1.850.000 lira olarak belirlenmiştir. Aynı şekilde yeni kurulan sitelerden (TOKİ Konutları) oluşan modern bir mahallede, cadde üzerinde satışa çıkan 700 metrekarelik sıfır bir mağaza için de 2.470.000 liralık bir rakam istenmektedir.
Kütahya’da Satılık Dükkan Fiyatları
Bu çeşit yüksek rakamlı işyerleri genelde kurumsal firmalara satış amaçlıdır. Örneğin otomobil satışına yönelik show room, pastane veya fırın ya da büyük bir market olabilirler. Fakat çok daha uygun fiyatlı satılık dükkan Kütahya merkezde istendiği anda bulunabilir. Bu ilanlar içinde Kütahyan ilçeleri olduğunu da göreceksiniz. Tavşanlı’da 35 metrekarelik, doğalgazlı ve sıfır bir dükkanı, üç katlı kullanılabilecek şekilde 150 bin liraya alabilirsiniz ki bu işyerinin kendine özel açık otoparkı bile mevcuttur. Bu ilanlar çeşitlenebilir. Hatta bankaların satışa çıkardığı Kütahya satılık dükkanlar Kütahya merkezde, piyasadakinden daha uygun rakamlar üzerinden araştırılıp rahatlıkla bulunabilir.

Fiyatlar “Şimdilik” Uygun

Emlak sektörüyle ilgili olanların üzerinde özellikle durduğu husus fiyatların “şimdilik” uygun olduğudur. Şehir geliştikçe ve hareketlendikçe bu fiyatların da yükseleceği aşikardır. Kütahyanın her bakımdan bu gelişme potansiyeline sahip olduğunu bir kez daha eklemek isteriz. Özellikle termal turizmin şehrin kaderini değiştireceğine kesin gözüyle bakılmaktadır. Daha geniş çaplı yatırım  yapmayı düşünenlerin ilgisini Kütahyaya bağlı köylerde satışa çıkan ve 3000 metrekareden 63 bin metrekareye değişen ölçülerdeki satılık çiftlikler de çekebilir.
Kütahya satılık dükkan ilanları ile ilgili buraya tıklayarak benimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum Yap