SAP2000 Nedir? SAP2000 Ne İşe Yarar?

SAP2000, yapısal modeller oluşturmak ve analiz etmek için kullanılan bir araçtır. Tek bir özelleştirilebilir kullanıcı arabiriminde birçok özellik sunarak ulaşım, endüstriyel, kamu işleri veya diğer tesislerde çalışan mühendislerin karmaşık modeller oluşturmasına ve kapsamlı testler yapmasına olanak tanır.

SAP adı, 30 yılı aşkın bir süre önce piyasaya sürülmesinden bu yana en gelişmiş analitik yöntemlerle eş anlamlıdır. SAP2000, ulaşım, endüstriyel, bayındırlık işleri, spor ve diğer tesislerde çalışan mühendisler için eşsiz bir analiz motoru ve tasarım araçları tarafından desteklenen çok sofistike, sezgisel ve çok yönlü bir kullanıcı arayüzüne sahip aynı geleneği takip ediyor.

Nasıl Bir Programdır?

3B nesne tabanlı grafik modelleme ortamından, tek bir güçlü kullanıcı arayüzüne tamamen entegre edilmiş çok çeşitli analiz ve tasarım seçeneklerine kadar, SAP2000 bugün piyasadaki en entegre, üretken ve pratik genel amaçlı yapısal program olduğunu kanıtlamıştır. Bu sezgisel arayüz, uzun öğrenme eğrisi gecikmeleri olmadan hızlı ve sezgisel bir şekilde yapısal modeller oluşturmanıza olanak tanır. Artık küçük günlük problemler de dahil olmak üzere tüm analiz ve tasarım görevleriniz için SAP2000’in gücünden yararlanabilirsiniz.

Karmaşık Modeller, güçlü yerleşik şablonlarla oluşturulabilir ve birleştirilebilir. Entegre tasarım kodu özellikleri, ABD, Kanada ve uluslararası tasarım standartlarına göre kapsamlı otomatik çelik ve beton tasarım kodu kontrolleriyle rüzgar, dalga, köprü ve sismik yükleri otomatik olarak oluşturabilir.

Basit bir küçük 2B statik çerçeve analizinden büyük bir karmaşık 3B doğrusal olmayan dinamik analize kadar SAP2000, yapısal analiz ve tasarım ihtiyaçlarınız için en kolay ve en verimli çözümdür. Windows bilgisayarlar ve Citrix  sistemlerinde kullanılabilir. 

Bu Yazılımı Kimler Kullanabilir?

SAP2000, Citrix veya yerel kurulum yoluyla tüm Mühendislik Fakültesi öğrencilerine açıktır. Ayrıca, lisansüstü öğrencilerine OSU masaüstlerinde Yazılım Merkezi aracılığıyla da erişilebilir. SAP amaçlanan köprüler, barajlar, stadyumlar, endüstriyel yapılar ve binalar gibi sivil yapılarda kullanım için tasarlanmıştır.

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum Yap