Türkiye Nasıl Bir Ülke

Türkiye Yatırım İçin Nasıl Bir Ülke?

Türkiye’ye yatırım yapmak ya da konut satın almak için bilgi edinmeye çalışıyorsanız Türkiye nasıl bir ülke sorusuna da cevap arıyor olabilirsiniz.

Yeni başlayanlar için Türkiye nasıl bir ülke sorusuna cevap bulmak bir hayli güçtür. Çünkü bütün yazılanlar pozitif bir enerji oluşturmak üzere hazırlanmıştır. Oysa yüksek enflasyon, yabancılara karşı fahiş fiyatlarla boy gösteren bazı kişi ve kurumlar bu algının yönünü etkilemiştir.

Türkiye; dünyanın dikkatini çeken Göbeklitepe, Nemrut, Ayasofya ve Halikarnas’ın dışında binlerce tarihi ve kültürel değere sahiptir. Bu yüzden yabancı birinin bu ülkeyi yaşamak için seçmesi tek bir nedenden ötürü değildir. Avrupa ve Asya kıtalarının köprüsü olan mükemmel Istanbul boğazı başlı başına bir keyif sebebidir.

Türkler, sıcakkanlı ve misafirperver kişilikleriyle iyi birer ev sahibidir. Ancak hassas karınlarına dokunmazsanız iyi anlaşabilirsiniz. Çabuk öfkelenebilir, argo konuşmaktan çekinmeyebilirler. Özellikle futbol, trafik, siyaset ve inanç gibi konularda tartışmaktan kaçınmak gerekir.

Türkiye ılıman ve karasal iklimin görüldüğü bir ülkedir. Ülkenin her yerinde farklı bir mevsim yaşanır. Bu yüzden doğal güzellikleri keşfetmek için dört mevsim hazır olabilirsiniz. İslam dininin ağırlıkta olduğu ve laik bir cumhuriyet şekliyle yönetilen ülkede inanç özgürlüğü asırlardan beri dikkat çekicidir.

Turistlerin Türkiye Hakkındaki Düşünceleri

Hıristiyan ve Musevilerin de içinde bulunduğu birçok dini grup ibadet özgürlüğüne sahiptir ve tarihi değerler nedeniyle inanç turizmi de öne çıkan bir faaliyet alanı olarak görülmektedir. Turizm konusunda ise 365 gün aktif bir sisteme sahiptir.

Türkiye’de Yaşam Koşulları

Türkiye’de asgari ücret Mart 2020 itibariyle 356 USD’dir. Bir kahve içmek için 1,40 USD, üç çeşit yemek yemek için de en az 9,30 USD ödemeniz gerekmektedir. Eğer döviz geliriniz varsa yaşam standartlarınız ortalamanın üzerinde olacaktır. Konusu açılmışken; Türkiye’de mutfak kültürü oldukça gelişmiştir.

Dünya Türkiye Hakkında Ne Düşünüyor

Sahil kesiminde ikamet etmek istiyorsanız İstanbul’un boğaz kesiminin dışında farklı şehirleri de seçebilirsiniz. Yaz turizminin aktif olduğu Çeşme, Bodrum, Alanya, Ayvalık gibi yerlerde yaz sezonunuzu geçirebilir, kış sezonu için daha merkezi lokasyonlara yönelebilirsiniz.

Özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirlerin yanı sıra Bursa ve Kütahya gibi kentler de konut yatırımcılarının ilgisini çekmeye başlamıştır. Özellikle dört mevsim yaşanabilir kentler seçmek istiyorsanız Bursa ve Kütahya’nın kaplıcalarla dolu atmosferini tercih edebilirsiniz.

Dört kişilik bir aile için ortalama 2 bin USD’lik bütçeyle rahat bir yaşam sürdürülmesi mümkün olmaktadır. Bu da Türkiye’de yaşamayı oldukça kolay hale getirmektedir. Son derece önemli olan oturum izni için de çok zorlanmayacağınızı bilmelisiniz.

Türkiye İklimi

Türkiye nasıl bir ülke sorusunun cevabını veren biri mutlaka ikliminden bahsedecektir. Özellikle üç farklı iklim tipinin görülmesi doğal bir habitat çeşitlenmesinin yanı sıra turistik açıdan da avantaj sağlamaktadır. Karadeniz ikliminde genelde yağış vardır. Karadeniz Bölgesi ve Doğu Marmara kıyılarında görülür.

Türkiyede konut yatırımı nereye yapılır

Akdeniz ikliminde yazların sıcak ve kurak geçmesi kışların ılık ve yağmurlu olması deniz turizminin 6 aydan fazla sürmesini sağlamaktadır. Akdeniz ve Ege’nin bir kısmında görülür. Akdeniz ve Karadeniz’in Kuzey Batı kısmında karasal iklim sert geçişlerle görülmektedir. Bu da kış turizmi için ideal olan mekanların bulunduğu alanlar yaratmayı kolaylaştırmıştır.

Türkiye’de Ekonomi

Türkiye ekonomisinin kalbi birçok ülkedeki gibi başkentinde değil İstanbul’da atmaktadır. Kültürel çeşitliliğin bol olduğu ve özellikle Avrupalı ve Arap turistlerin ilgi gösterdiği Türkiye’de her gelir grubuna hitap eden seçenekler vardır. Özellikle semt pazarları gıda ve giyim konusunda ekonomik çözümler sunarken, lüks alışveriş merkezlerindeki markalı mağaza ve marketler diğer gelir gruplarına hitap etmektedir.

Türkiye nasıl bir ülke kısaca
Avrupa’nın en büyük dördüncü turistik destinasyonu olan Türkiye tek bir kente odaklanmayacağınız kadar yoğun bir güzelliğe sahip. Gerek konut yatırımı gerekse iş amacıyla zorunlu ikamet gerçekleştirmek isteyenler için; sıkılmayacakları birçok fırsat bulacaktır. Türkiye nasıl bir ülke diye merak ediyorsanız İstanbul’u ziyaret etmeniz yetecektir. Birçok farklı kültürün etkileşimini bir arada bulabilirsiniz.
Türkiye hakkında bilinen yanlışlar konulu makale de ilginizi çekebilir.

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum Yap