Ucuz Konut Alabileceğiniz 5 Ülke


Yurtdışında gerçekleştirebileceğiniz yatırımlar için ucuz konut alabileceğiniz 5 ülke belirledik. Hem sayfiye hem de yazlık yerlerde özellikle dikkat çeken ülkeler arasında Belize birinci sırada yer alıyor.
Türkiye’de gerçekleştireceğiniz yatırımların dışında, dünya genelinde de yatırım fırsatlarını göz ardı etmemek gerekiyor.

Özellikle Avrupa geneline yayılmış Türk nüfusunu hesaba katarak değerlendirecek olursak, sadece yatırım için değil, aynı zamanda yaşamak için de yurt dışında konut alımları yapılmaktadır. Son yıllarda özellikle Almanya dışında Portekiz, Yunanistan ve İspanya ev alımlarının en çok rağbet gören ülkeleri arasında yer alıyor. Avrupa sınırlarının dışında Amerika Birleşik Devletleri’nde Miami de tercih edilen diğer bir şehir. Florida sahillerinin özellikle tercih edilme sebeplerinden biri de okyanus boyunca uzanan kumsalları hiç şüphesiz.


Bu ülkelerin dışında ucuz konut alabileceğiniz 5 ülke ise sırasıyla Belize, İtalya – Sicilya Adası, Costa Rika, Letonya ve Rusya olarak dikkat çekmektedir.


Belize


Güney Amerika’nın bu küçük ülkesi oldukça dikkat çekmektedir. Emlak fiyatları Türkiye ile karşılaştırıldığında oldukça ucuz sayılabilir. Cebinizde 10.000 $ varsa ve küçük şirin bir yatırım arıyorsanız Belize size fırsatlar sunan bir cevap olabilir. Özellikle okyanus iklimine sahip bu ülke hem küçük olması hem de yabancı yatırımcılara fırsatlar sunmasıyla kısa süreliğine de olsa yatırımcılar için tercih edilebilecek nedenleri kendisinde barındırmaktadır. Okyanus sahili ve bitki örtüsünün güzelliği ile doğa ile iç içe cennet gibi bir yerden konut alıyor olmak sizce de çok cazip bir fikir olabilir. Belize ucuz konut alabileceğiniz 5 ülke arasında ilk sırada!


Sicilya – İtalya


İtalya normalde konut almak için ucuz bir ülke sayılmamasına karşın Sicilya hem doğası hem de coğrafik özelliği ile Akdeniz’in tam ortasında keşfedilmeyi bekleyen bir cennet gibi yer almaktadır. Sicilya’yı bu kadar ucuz hale getiren ise yerel yönetimin başlattığı ve halen devam eden satış kampanyasıdır. Bu kampanyaya göre sadece tadilat masraflarını ödeyerek sahip olacağınız evler sizleri beklemektedir. Ancak elinizi çabuk tutarsanız bitmeden önce siz de Sicilya’da size uygun bir konut alabilirsiniz.


Costa Rika


Güney Amerika’dan seçtiğimiz bir diğer ülke de Costa Rika. Dünya mutlu ülkeler sıralamasında bir numarada gördüğümüz Costa Rica, Belize’den sonra tercih edebileceğiniz bir diğer seçenek. Hemen aynı özellikleri görebildiğimiz coğrafyasının yanı sıra, Costa Rica ekonomik olarak da tercih edilme sebeplerinden biri olabilir. Hem ekonomisi hem de kültürel yapısı o kadar ileri derecededir ki, yerli nüfusun mutluluğu, içinde yer alan yabancı nüfusu da etkisi altına almış ve mutlu bir yaşam sürülebilen ülke konumuna taşımıştır. Emlak fiyatları ise düşünülenin tam aksine oldukça ucuzdur. Ortalama 2 + 1 bir dairenin başlangıç fiyatı yaklaşık 20.000 $ dır. Üstelik burada yaşamanız için uzun uzadıya sizleri uğraştıracak vize sorunları da yaşamayacaksınız. Çünkü sahip olduğunuz konutta yaşamanız için yasalar size haklar tanımaktadır.


Letonya


Kuzeydoğu Avrupa ülkesi olan Letonya, özellikle son yıllarda oldukça ilgi çeken ülkelerdendir. Baltık denizinde kıyısı bulunan Letonya, coğrafi yapısı ve iklimi ile oldukça dikkat çeker. Çok uzun yıllar sosyalist rejim altında kalan ülke demokrasiye geçişle birlikte ilgi çekici özelliklerini dış dünyaya sunmaya başlamıştır. İskandinav kültürüne yakın bu ilkede konut edinmek ilginizi çekebilir.


Rusya


Yine Letonya gibi sosyalizm etkisinden çıkıp demokrasiye geçişinden bu yana, kendi etnik kültürel yapısıyla birlikte yeni bir yüze kavuşan Rusya hem Türkiye’ye yakınlığı hem de geniş coğrafyası ve iş imkanlarının giderek artan ivme göstermesinden dolayı son derece cazip bir yatırım ülkesi haline gelmiştir. Bugün birçok yatırımcı Rusya’da yatırım gerçekleştirmektedir. Konut fiyatlarının da son derece uygun olması her geçen gün daha fazla cazip bir hale gelmesine neden olmaktadır.

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum Yap