Yabancılar İçin Türkiye’nin En Güzel Kentleri

Yabancılar İçin Türkiye’nin En Güzel Termal Kentleri

Yabancılar için Türkiye’nin en güzel kentleri yaşamını ülkemizde devam ettirmek isteyen herkes için rehberlik ediyor. Çok sayıda seçenek arasından seçim yapmak zor olacak!

Ülkemize gelen yabancılar için Türkiye’nin en güzel kentleri her mevsimin tadını çıkarmayı sağlıyor. Özellikle yerleşme planı olan kişiler için çok sayıda alternatif var. Yılda birkaç haftanızı geçireceğiniz ya da yaz tatillerinizi değerlendireceğiniz cazibe merkezleri birçok doğal güzelliği olan bu ülkede sizleri bekliyor.
Konut yatırımı yapmak isteyenler için de oldukça bol fırsat sunan Türkiye’de belli başlı kentlerin dışında cazibe merkezi olan şehirler de vardır. Özellikle festivaller, yöresel mutfaklar ve turistik faaliyetler açısından dikkat çeken kentler konut yatırımı yapmak isteyen yabancıların gözdesi oluyor.
Sözü fazla uzatmadan en çok tercih edilen şehirleri ve bu şehirler hakkında kısa bilgileri sizinle paylaşalım!

Yabancılar İçin Türkiye’nin En Güzel Kentleri

İstanbul

Türkiye’nin en kalabalık ili olan İstanbul ekonomik ve tarihi açıdan olduğu kadar sosyokültürel açıdan da  yabancılar için Türkiye’nin en güzel kentleri arasındadır. Türkiye’nin Kuzey Batı bölümünde yer alan ve İstanbul boğazının iki yakasını birleştiren bu kent, dünyanın en eski şehirleri arasında yer alır. Roma ve Bizans İmparatorluğu, Osmanlı İmparatorluğu ve son olarak Türkiye Cumhuriyeti olarak dikkat çeken Türkiye’de tüm zamanların en gözde kenti İstanbul olmuştu. 

En yüksek tepesi Aydos olan kent, 15 milyonluk bir nüfusa sahip olduğu için oldukça kalabalıktır. Deniz turizminin kısmen yapılabildiği kentte, tam bir medeniyet başkentidir. Hangi dine mensup olursanız olun, inancınızı rahatlıkla yerine getirebilirsiniz. Konut satın almak istiyorsanız 300 bin TL’den başlayan fiyatlarla ortalama bir ev sahibi olabilirsiniz. 

Dolmabahçe Sarayı, surlar, Beylerbeyi, Yıldız Sarayları, Galata Kulesi, Taksim Meydanı, Sultanahmet, Ortaköy gibi popüler lokasyonların yanı sıra, kültürel etkinlikler ve sanat konusunda da Türkiye’nin en gelişmiş olan kentidir. Buraya yerleşmek istiyorsanız yaşamın diğer kentlerinden pahalı olacağını da bilmeniz gerekir.

İzmir

Namı değer Ege’nin incisi İzmir, oldukça popüler bir lokasyondur. Hem yaz turizmi hem de Büyükşehir avantajı aranlar için en iyi seçeneklerden biridir. Zeytinyağıyla öne çıkan yeşil mutfağının yanı sıra tarihi güzellikleri de bu kenti cazibe merkezi haline getirmiştir. Balıkesir, Aydın ve Manisa illeriyle çevrili olan bu liman kenti, her yıl düzenlenen enternasyonal fuarıyla öne çıkmaktadır. 

Fuarcılık ve mutfak alanında gelişmiş bir kent olan İzmir, deniz, hava ve kara ulaşımının da oldukça gelişmiş olduğu bir kenttir. Çeşme, Seferihisar, Urla gibi tatil yerlerinin yanı sıra kaplıca turizmiyle de dikkat çeken bir bölgedir. 250 bin TL’den başlayan fiyatlarla konut satın almanızın mümkün olacağı İzmir’de tatil beldelerinde çok daha yüksek fiyatlarla konut almanız mümkün olacaktır. 

Tatil bölgelerinde fiyatlar daha yüksek, diğer yerlerde ise ortalamadır. Özellikle eski evleri çok uygun fiyata bulabilirsiniz. Ancak lüks konut projelerinde 600 bin TL’den itibaren ev bulmanız mümkün olmaktadır. 

Kütahya

Porselenleriyle meşhur olan Kütahya da son yıllarda yabancılar için Türkiye’nin en güzel kentleri arasındaki yerini almıştır. 14. Yüzyılda başlayan çinicilik faaliyetleriyle gelişen bu kent, tarihi bakımdan birçok güzelliğe sahiptir. Saat kulesi, camileri ve şifalı termal turizmiyle öne çıkan Kütahya’da ; Murat Dağı’nda kayak yaparken gün batımının eşsiz kızıllığını da resmedebilirsiniz. 

Yabancılar İçin Türkiye’nin En Güzel Termal Kentleri

Mükemmel bir doğası olan ve sisli havalarda manzarasına doyum olmayan Kütahya, merakla beklenen konut projelerinde daha sakin ve eksiksiz bir yaşam tercih edenlere hitap ediyor. Özellikle villa tipi projelerle öne çıkan kent, çevre illere yakın konumu sayesinde birçok kişi için tercih sebebi haline geldi. Bu yazı da mutlaka ilginizi çekecektir: Türkiye’de termal turizm

Muğla

Her daim turistlerin gözdesi olan Muğla birçok gözde tatil beldesiyle öne çıkmaktadır. Türkiye’nin en kalabalık dördüncü şehri olan Muğla, Bodrum, Fethiye, Datça, Marmaris, Ortaca gibi lokasyonlarda nüfus çok yoğundur. Her yıl milyonlarca yabancı ve yerli turist ağırlayan bu kent, kış mevsiminde oldukça sakindir. Konut fiyatları da kış sezonunda hafif düşmektedir. 

Özellikle deniz turizmini sevenlerin gözdesi olan Muğla ve ilçeleri, dünyanın her yerindeki turistlerce çok iyi bilinmektedir. Antik dönemden kalan tarihi dokuları, hareketli gece hayatı ve sevilen coğrafyasıyla en iyi seçeneklerden biri de Muğla’dır. Mutfağı ve kültürü de sizin için uygunsa yaşamınızın geri kalanını burada geçirebilirsiniz. Az katlı yapıları olan evlerin fiyatları 500 bin TL’den başlamaktadır.

Bursa

Sanayi anlamında oldukça popüler bir konumda olan Bursa, Marmara Bölgesi’nde bulunuyor. İstanbul, İzmir, Ankara gibi önemli şehirlere çok yakın olan bu kentte de birçok kişi için uygun yaşam koşulları vardır. Yaz turizmi için Mudanya sahilleri, kış turizmi için de Uludağ gözde konumlar arasındadır. 

Bursa da büyükşehirler arasındadır ve güvenli bir yaşam tercih edenler için ideal bir konumdadır. Hem kara hem de deniz ulaşımı yönünden aktif bir şehirdir. Sakin, yeşili bol ve büyükşehir düzeyince bir yaşam planınız varsa Bursa da sizin için iyi bir seçenek olacaktır. Emlak fiyatları 300 bin TL’den başlamaktadır.

Antalya

Antalya dört mevsim dolu dolu yaşanabilecek Akdeniz ikliminin tüm enerjisini yansıtan bir kenttir. Özellikle deniz turizminin gelişmiş olduğu bu kentte birçok tarihi güzelliğin yanı sıra özel yaşam alanları vardır. Hem bir büyükşehir olma özelliği taşıyan hem de her mevsim keyifli bir yaşam vaat eden Antalya, Akdeniz’in en eski ve özel konumunda bulunmaktadır. 

Yabancılar İçin Türkiye’nin En Güzel Sahil Kentleri

Özellikle dört mevsim yaşanabilecek bir kent arıyorsanız Antalya’nın birçok ilçesi buna uygun olacaktır. Konut fiyatları 290 bin TL’den başlamaktadır. Özellikle farklı fiyat seçeneklerinden yararlanmak istediğinizde müstakil ya da çok katlı mekanlarda yaşam mümkün olmaktadır. Antalya yabancılar için Türkiye’nin en güzel kentleri sıralamasında üstlerde yer almaktadır. Dünyanın birçok noktasına uçakla seyahat etmek mümkün olmaktadır.

Aydın

Kuşadası ve Didim bölgelerinde yoğun bir yaz turizmini vaat eden Aydın, kaplıcalar ve termal kaynaklarla dikkat çekmektedir. Turizm açısından olduğu kadar tarım açısından da zengin topraklara sahip olan Aydın, Ege bölgesinin en büyük illerinden biridir. Dolayısıyla yakın illere ulaşım konusunda da oldukça önemlidir. 

Birçok kişi kış turizmi için tercih edilen termal kaynaklar açısından da tercih edilmektedir. Emekliliklerini bu kentte geçirmek isteyen hem yaz mevsiminde hem de kış mevsiminde güvenle Aydın’ın birçok ilinde yaşayabilir.  Turistik amaçlı çok sayıda ziyaretçisi olan ve günübirlik İzmir gibi popüler kentlere kolayca erişilebilen Aydın için konut fiyatları 200 bin TL’den başlamaktadır.

Ankara

İş amaçlı ikametler için önemli olan Ankara, Türkiye’nin başkentidir. Devlet işleri bu kentte yürüdüğü için yaşam standartları oldukça yüksektir. İç Anadolu’da yer alan Ankara ili, uluslararası olarak çok fazla ziyaretçi almaktadır. Özellikle tarihi evleri, şarabı ve geleneksel danslarıyla folklorun yansıdığı en popüler bölgelerden biridir. 

Hitit uygarlığının simgesi olan Ankara kedisiyle de ünlüdür. İş kulelerinin yoğunluyla dikkat çeken Söğütözü, sanayi merkezleri ve lokal tarım alanlarıyla kalabalık bir büyükşehir olmanın hakkını vermektedir. Konut fiyatları semte göre değişmekte olup 300 bin TL’den başlamaktadır. Birçok tarihi kalıntı ve müze açısından zengin olan Ankara’da deniz yoktur.

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum Yap